Yağ Enjeksiyonunun Yapılması

10 cc enjektör ile alınan ve hazırlanan yağ dokusu 1 ml enjektörlere 0.7 ml aktarılmakta. Enjeksiyonda 1-mL şırınga ve 18 gauge büyük olmayan iğne yada kanüller kullanılmaktadır.

Uygulama yapılacak alan lokal anestezi yapılmaktadır. Yağ enjeksiyonunda kanülün girişi için sıklıkla yüz bölgesinde şakak saç sınırı, ağız köşesi ve çene altı tercih edilmektedir. Bu noktalardan yüzün hedeflenen yerlerine yağ transferi yapılmaktadır.  • Uygulama yapılacak alan lokal anestezi yapılmaktadır. Yağ enjeksiyonunda kanülün girişi için sıklıkla yüz bölgesinde şakak saç sınırı, ağız köşesi ve çene altı tercih edilmektedir. Bu noktalardan yüzün hedeflenen yerlerine yağ transferi yapılmaktadır.
  • 1.6 mm çapında ve 10-13 cm uzunluğunda ucu künt kanüller kullanılmaktadır. Yağ ejeksiyonu yukarda belirtilen giriş alanlarında fan tekniği ile yapılmaktadır. Enjeksiyon deri altı yağ dokusuna, SMAS nin altına, kasların altına uygulanmaktadır.
  • Uygulama sandviç şeklinde kat kat ve azar miktarlarda yapılmaktadır.
  • Keskin iğneler ile yapılacak uygulamada uygulama alanı iki parmak arasında sıkılarak yağ enjeksiyonun hedef bölge dışına taşmasına izin verilmez. Uygulama tünel tekniği ile yapılmaktadır.1.6 mm çapında ve 10-13 cm uzunluğunda ucu künt kanüller kullanılmaktadır.

Yağ ejeksiyonu yukarda belirtilen giriş alanlarında fan tekniği ile yapılmaktadır. Enjeksiyon deri altı yağ dokusuna, SMAS nin altına, kasların altına uygulanmaktadır.

Uygulama sandviç şeklinde kat kat ve azar miktarlarda yapılmaktadır.

Uygulanan miktar aşırı doku düzeltmeden uzak olmalıdır. Örneğin yüz uygulamalarında seansta toplam 14-16 ml tercih edilmektedir. Yeterli yağ dokusu transferi daha iyi doku dkanüller ile yapılmaktadır. amarlanması ile kalıcı yağ dokusu anlamına gelmelidir.

Uygulama sonrasında alana hafif masaj yapılarak yağ dokusunun homejen dağılımı sağlanır. Sadece enjeksiyon noktaları üzeri 24 saat steril enjeksiyon bantları ile kapatılır.

Kontrollerde tekrar uygulamanın yapılması en iyi tercih olmalıdır. Bunun için 2-4 ay sonra uygulamalar tekrarlanmaktadır.

Bizim Yöntemimiz

Yağ enejeskiyonu derin doku uygulaması ile yapılacak ise 1.6 mm çapında ucu künt kenüller ile yapılmakta. Uygulama dermişin yüzeysel planlarında yapılacak ise 18- 23 keskin uçlu iğneler kullanılmaktadır.

Keskin iğneler ile yapılacak uygulamada uygulama alanı iki parmak arasında sıkılarak yağ enjeksiyonun hedef bölge dışına taşmasına izin verilmez. Uygulama tünel tekniği ile yapılmaktadır.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency