Vajinal Estetikte CO2 Lazer Uygulamaları

Son zamanlarda bu problemlerde  Fraksiyonel CO2 lazer kullanılmaktadır. Buna “MonaLisa Touch” Yöntemi denilmektedir.

Fraksiyonel CO2 lazer ile vajen iç kısmına yapılan bir işlemdir. Genel ve lokal anestezi uygulanmadan yapılmaktadır. Uygulama sırasında hastanın hafif şikayetleri olmaktadır. (Batma hissi gibi) Uygulama öncesi ve sonrası hastanede yatılması gerekmemektedir. Uygulama ameliyat kesisi ve dikiş kullanılmadan 10-15 dakikada yapılmaktadır.

Seans aralıkları 45-60 gün olacak şekilde sıklıkla 2-4 seans yapılmaktadır.

Fraksiyonel CO 2 lazer aynı yüz cildinde gençleştirmede kullanılan amaçla vajinaya kullanılmaktadır. Uygulama sonrası vajen mukozasının yenilenmesi ve vajen duvarında yeni kollajen gibi destek dokularının artışı sağlanmaktadır. Bu düzelmeler vajende nemi arttırmakta ve vajen duvarının gençleşmesi daralmayı sağlamaktadır. Bu sonuçlar hastalarda vajinal kuruluk hissinin azalmasını, kaşıntının kaybolmasını sağlamaktadır. Cinsel ilişki sırasında ağrı kaybolmakta ve ilişki sırasında his artmaktadır. Bu uygulama hastaların seksüel yaşam kalitelerini artırrmaktadır.

Uygulama sırasında risk minimaldir. Uygulama sonrası iyileşme süresi kısadır.

Hastalardan bir süre ağır şeyler kaldırmamaları, yoğun aktivitelerden uzak kalmaları, sıcak banyo yapmamaları istenmektedir.

Menopozda gelişen en önemli vajinal problem vajinal atrofidir. Östrojenin azalmasına bağlıdır. Menopozdan 4-5 yıl sonra belitiler görülmeye başlamaktadır. Menopoz sonrası  kadınların yarısında gözlenmektedir. En sık belirtileri;  kuruluk hissi, kaşıntı, idrar yaparken yanma ile ağrı oluşması, ağrılı cinsel birleşme ve akıntıdır.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency