Saç Şekillendiriciler

Saç ŞekillendiricilerBu amaçla çok çeşitli ürünler vardır. Bu ürünler saçın yapısını değiştirerek saça istene şekli vermektedir. Bunlar yıkanarak saçtan uzaklaştırılmalıdır. En sık kullanılan formları;


Sprey Saç Şekillendiriciler

Saç spreyleri aerosol şeklindedir ve saç uygulandığında yapılarında bulunan kopolimerler (örneğin polivinilpirolidon(PVP) ) saç yüzeyinde yapışıklık sağlayarak saçın şekil almasını sağlamaktadır. Bunlar suda erimekte ve banyoda yıkanma ile saçlardan kolay çıkmaktadır. PVP saçlarda uzun kalamaz ancak yapısına vinil asetat(VA) eklendiğinde saçlarda daha uzun kalmakta ve çevresel koşullara daha uzun dayanmaktadır. Ancak şampuan ve yıkama ile zor çıkmaktadır. Son yıllarda daha yumuşak bir görüntü veren metakrilat kopolimerleri kullanılmaya başlanmıştır.

Gel, Jöle Saç Şekillendiriciler

Sprey saç şekillendiriciler ile aynıdır.


Vaks Saç Şekillendiriciler

Vaks saç şekillendiriciler kopolimerler içermektedir. Vücut sıcaklığında sıvılaşırlar. Bu nedenle elle saçlara sürülmekte ve saçlara şekil verilmektedir. Kuru saçlara uygulanrak saça yağlı ve parlak bir görünüm vermektedir.


Köpük Saç Şekillendiriciler

Kolay kullanımı nedeni ile son yıllarda daha sık kullanılmaktadır. Kuru saçlara uygulanmaktadır. İçeriğinde yumuşak kopolimerler içermesi nedeni ile saça daha doğal bir şekil vermektedir.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency