Saç Pomadları ve Biryantinler

Pomadlar

Saçları düzleştirici, destekleyici, nemlendirici ve parlaklık vermesi için geliştirilmiştir. Yapılarında petrol, vaks, lanolin ve bitkisel ve mineral yağlar içermektedir. İçeriklerine sülfür ve bazı vitaminler konularak tedavi amaçlı özellikle saçlı deri kepeklenmesinde kullanılmaktadır. Saçlarda kıvrımların açılmasında etkileri nedeni ile siyahilerde oldukça popüler ürünlerdir. Yapılarındaki yoğun yağ içeriği nedeni ile deride gözenekleri tıkmaları, siyah nokta hatta sivilcelenme yapmaları olumsuzlukları arasındadır.


Biryantin

Bunlar saç pomadlarına benzerler ancak yapıları sıvı formundadır. İçeriklerinde başlangıçta bitkisel ve mineral yağlar kullanılmış sonra silikon, nemlendiriciler, kastor yağı kullanılmaya başlanmıştır. Yapılarındaki yoğun yağ içeriği nedeni ile deride gözenekleri tıkmaları, siyah nokta hatta sivilcelenme yapmaları olumsuzlukları arasındadır.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency