Saç Ekimi Sonrası Saç Bakımı

Ekim sonrası saç ve saçlı derideki muhtemel sorunların giderilmesi için saç bakımının yapılması gerekmektedir. Saç bakımdan amaç; saç ve saçlı derinin ihtiyacı olan aktif maddelerin temin edilmesi, ekim sonrası yaralardan kaynaklanan doğal akıntıların ve dış etkenlere bağlı kirlerin temizlenip daha canlı ve sağlıklı saçlara kavuşmak, saç ve saçlı derinin doğal dengesini korumak ve saç dökülmesini yavaşlatmak durdurmak. Bu saç bakımı ekimden önce uygulandığında saç ekimi ve bakım birbirini olumlu etkilemekte ve sonuçlar mükemmel olmaktadır.

Saç ekimi sonrası saçların yıkanmasına 4.gün izin verilmektedir.

Yıkama için size özel şampuan ve losyonlar tavsiye edilecektir. Bunlar ile 15 gün süreyle günde 1 yada 2 defa saçlar yıkamalıdır. Ancak yıkama sırasında ekim alanına normal saç masaj hareketini yapmamaya dikkat edilmelidir.

Saç ekimi yapılan alana özel losyonlar önerilmektedir. Bunlar ekim alanına dikkatlice uygulanır. 1 saat kadar beklenir. Sonra önerilen şampuanla dikkatlice yıkanır. Donro alana normal yıkama hareketleri ile yıkanabilir. Tüm bu yıkama hareketleri tamamlandıktan sonra uzun süre durulanır. Yıkama sonrası ilk 5 gün saç kurutma makinası kullanımına izin verilmez. 5 günden sonra soğuk hava üflemesiyle kullanabilirsiniz.

Saç ekiminden 10 gün sonra saçta tüm kabuklar yok olduğunda saçlarınızı kendi şampuanınızla ve yine kendi ritminizle yıkayabilirsiniz.

Saçlarınızı doğal kuruttuktan sonra dikkatlice tarayınız. Tarama işlemine ilk 2 hafta ekim alanına uygulamayınız.

Saç ekim sonrası ilk 3 gün kirli bir ortamda çalışmanız gerekiyorsa, mutlaka başınıza şapka (kasketli, arkadan genişliği ayarlanabilir) takınız.

İlk 15 gün saçınıza saç spreyi ya da jöle sürmeyin.

3 hafta sonra ekilen alanlardaki saçlar dökülebilir, endişe etmeyiniz. 8 hafta içerisinde saçlar tekrar uzayacaktır.

Saç ekimi sonrası 3 gün spor aktivitelerine izin verilmez. 3. günden sonra hafif spor aktivitelerine geçebilirsiniz. 2 haftadan sonra tüm spor aktiviteleri yapılabilmektedir.

Saç ekimi sonrası 4 ile 6 hafta saç derinin iyileşmesini geciktirecek güçlü güneş ışınlarından ve sürekli travma oluşturacak olaylardan uzak durulmalıdır.

İlk 1 hafta sauna ve yüzme havuzuna izin verilmez.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency