Radyofrekans ve Diğer Sistemlerin Kombine Kullanımı

Radyofrekans kendi içerisinde farklı modlarda kombine kullanılabilmektedir. Sıklıkla monopolar ve bipolar RF birlikte kullanılmaktadır. Bu sistemlerde amaç monopolar sistemler ile deride 20 mm bir derinlikte geniş bir ısı sağlamak sonrada bipolar uygulama ile daha yüzeysel 2-6 mm lik alanda lokal ısı sağlanmasıdır.

Radyofrekans IPL, IR, diode lazer, vakum ve masaj ile birlikte kullanılabilmektedir.


Cilt yenileme ve gençleştirme

İlk kombinasyon Aurora SR (Syneron Medical Ltd., Yokneam, İsrail) burada RF yanında IPL kullanılmaktadır. 400 -980, 580 -980 ve 680 -980 IPL kullanılmaktadır.

Polaris WR(Syneron Medical Ltd., Yokneam, İsrail) 900-nm diode lazer ile bipolar RF kullanılmaktadır. Diode lazer 10 -50 J/cm 2, RF 10 -100 J/cm 3 enerjilerde kullanılmaktadır.

FACES (Functional Aspiration Controlled Electrothermal Stimulation) diğer sistemdir (ALUMA System Lumenis Inc., Santa Clara, Calif., ABD). vakum ile alınan deriye RF uygulanmakta.


Cilt çatlakları-stiralar

Mikroiğneli FRF ve Fraksiyonel CO2 lazer kombine kullanılmaktadır.

RF ile US birlikte kulanılmaktadır. Buna örnek Legato TM system (Alma Lasers Ltd., Israel) dir. Bunlarda retinoidler bu sistemle kombine edilmektedir.


Selülit

VelaSmooth TM ve VelaShape TM (Syneron Medical Ltd., Irvine, Calif., USA). Bu sistemde bipolar RF + IR + vakum ve mekanik masaj birlikte kullanılmaktadır. (20 W RF + 700 -2,000 nm IR ve 750 mm Hg negatif basınç uygulanmakta).

ThermaLipo TM (Thermamedic Ltd., Alicante, İspanya) bu sistemde bipolar RF pulsed mode kullanılmaktadır.


Akne ve izlerinde

Mavi, kırmızı ve yeşil ışık sistemleri ile RF birlikte kullanılmakta.

RF ve IPL birlikte kullanılmakta.

RF + fotodinamik tedaviler birlikte kullanılmakta.

RF + Diode lazer birlikte kullanılmakta. Bipolar RF + 915-nm diode lazer (Matrix IR, Syneron Medical Ltd., Yokneam) sonrasında sublative bipolar RF (Matrix RF SR, Syneron Medical Ltd.) kombine kullanılmaktadır.
Reaction (Viora Inc., Jersey City, N.J., USA) bipolar RF ve masaj ile boyun ve jowlda çalışmakta.


Epilasyon

RF diğer lazer sistemleri ile birlikte kullanımı daha düşük lazer enerjisi sağlamakta buda riskleri azaltmaktadır.


Damarsal lezyonlar

RF ve 900-nm diode lazer birlikte kullanılmakta.

Bazı bipolar sistemlerde RF yanında ışık sistemleride eklenmiştir. (elōs; Syneron Medical Ltd., Yokneam, Israel) bunlar doku ısı artışı ile RF penetrasyonunu sağlamaktadır.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency