PRP Uygulamasının En Önemli Avantajı Nedir?

Sağlanan gençleştirici etkinin dolgu ve benzer uygulamalarda elde edilen etkiler gibi sadece belirli alanlara yoğunlaşmış olmaması, derinin daha büyük bir bölümüne yayılması ve daha kalıcı olmasıdır.

Diğer yöntemlerle sağlanan olumlu sonuçlar belli bir süre devam eder ve etkileri azalrak kaybolur. Ancak PRP’nin olumlu sonuçları uygulanan kişiye ait olmakla birlikte kalıcıdır.

PRP iceriğindeki TGFα ve β ile yeni kollajen yapımı, EGF ve VEGF ile yeni damar yapımı, PDGF ile hücre dışı destek doku yapımı artışı ile doku yenilenmesi ve gencleştirmesi sağlamaktadır.

İçeriğindeki Fibrin jel biyolojik yapışkan gibi davranarak cerrahi sırasında ve sonrasında kanama kontrolünü sağlar ve deriyi alt dokulara yapıştırıcısı gorevi gorur.

Alerjik değildir ve muhtemel infeksiyonlar (HIV, Hepatit B ve C, CJD, vb.) acısından guvenlidir.

Hastadan elde edildiği için kabul edilmeme rsiki yoktur.

Aynı zamanda iceriğindeki az miktardaki lokosit, antikor proteolitik enzimler sayesinde fizyolojik antibiyotik gorevi gorurler.

Plazma iceriğinde ayrıca hormonlar, biyotransforme vitaminler ve diğer besinler bulunur. Dermal ve deri altı enjeksiyonlar şeklinde kullanım kolaylığı olan bir urundur.

Plazma toplama işlemi ofis ortamında yapılabildiği icin kullanımı son derece uygun bir yontemdir.

Diğer uygualamlara göre daha ekonomiktir.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency