PRP Deriye Nasıl Uygulanır?

PPR deride dermis tabakasına yüzeysel yada derin uygulanabilmektedir.

Dermisin üst tabakalarına mezotedavileride olduğu gibi yüzeyel iğneler ile uygulanır. Bu uygulama ile amaç derinin yapsını, nemini artırabilmektir.

Derin dermise ve dermis altına dolgu madelerinin uygulandığı gibi yine iğneler ile derin uygulanmaktadır. Bu uygulama ile derinin volümünün arttırılması ve dokuların yeniden şekilendirilmesi amaçlanmaktadır.

İğneler dışında PRP den hazırlanan jel ve solüsyonlar hedeflene alna deriye direkt sürülebilir yada özel hazırlanan maskeler şeklinde kullanılabilmektedir.

2-4 ml PRP tüm yüz ve boyuna uygulanma ile kullanılmaktadır. 1 ml alın ve göz çevresine(0.5 ml alına +2X0.25 ml kaz ayaklarına) yanaklara 2X0.5 ml =1 ml, nasolabial foldlara 2X0.25ml, marionette folda 2X0.25 ml, 1 ml boyuna yapılmaktadır.

Alında ve boyunda her alana 0.1 ml PRP dermis içerisine “micro ponfi”, yüzün orta sentral kısımlarında yanaklarda her noktaya 0.2 ml “wave” verilmekte (bu teknikte micro ponfi ile başlanmakta 0.1 ml verilmekte kalan 0.1 ml hafif daha derine verilmekte. Nasolabial ve marionette fold uygulamalarında tunel funning teknik ile 0.2-0.3 ml uygulanmaktadır. Burada iğnel fold altında tunel açmakta sonra PRP enjekte edilmektedir.


PRP Nasıl Uygulanır?

Acne skarlarına ise “abundant ponfi” yöntemi ile uygulanmaktadır.

Uygulama öncesi uygulama alanları ve PRP miktarları hastada işaretlenmektedir.


PRP Nasıl Uygulanır?


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency