Mona Lisa Touch (Vajina Gençleştirme)

HA insanlarda hyaluronidaz enzimi ile parçalanmaktadır. Hyaluronidaz hücreler arası matrikste bulunan HA moleküllerindeki glukronik asit ve N asetil glukzamin 1-4 bağlarının parçalanmasını sağlamaktadır. İnsan vücudunda 7 adet hyaluronidaza benzer enzim saptanmıştır ve bunlar tümör baskılanmasını da sağlamaktadır. HA bu enzimler ile oligosakkaridlere ve daha düşük molekül ağırlıklı HA lere parçalanmaktadır. Bunlar HA kimyasal olarak benzemez ve dokuda makrofaj ve dendiritik hücreler üzerinden inflamasyona neden olmaktadır.

Hyaluronidase Vitrase® (ISTA Pharmaceuticals) (200 units/mL), Amphadase® (Amphastar Pharmaceuticals) (150 units/mL) yada Hydase® (Prima Pharma) (150 units/mL) ürünlerdir.

Hyaluronidaz sığır testis hyauronizından saflaştırılmakta yada hazırlanırken içeriğinde metabisulfite bulunmaktadır. Bu nedenle uygulama öncesi deri testleri allerjik reaksiyon sıklığı nedeni ile yapılmalıdır. Bu deri testi için 0.02 mL (3 unit) 150 unit/mL hyaluronidaz kullanılmaktadır. 5 dakika içerisinde deride pozitif reaksiyon göstergesi olarak kaşıntı ve kızarıklık gözlenmektedir.

15–20 unit hyaluronidaz bezelye boyutlarında HA için yeterlidir ve uygulandığında saatler içerisinde HA eritmektedir.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency