Mohs Tarafından Tanımlanan Mikrografik Cerrahi Uygulaması

Çıkarılan deri tümörünün çevre ve derin dokularda atıklarının kalmamasını ve kanserin tekrarlamamasını amaçlayan özel bir cerrahi tekniktir. Özellikle daha agrasif cilt tümörleri ve kanselerinde etrcih edilmektedir.

İlk olarak tumor sterilizasyon ve lokal anestezi altında cerrahi olarak çıkarılır. Ancak bu alan kapatılmaz. İlk alınan parça patolojye gönderilir. Eğer patoloji raporu kanserin çevre ve derin dokularda yeteri kadar alınmadığı ifade eder ise bu Mosh tekniği kulanılır. Bunun iin ilk cerrahi uygulama yapılan alanın çevresinde şüpheli 1-2 mm lik alan işaretlenir. Alan 3 bölünerek her bir alan çıkarılır ve işaretlenerek tekrar patolojiye gönderilir. Patoloji sonucuna her bir kenarda patoloji sonucu temiz gelen kadar bu uygulama tekrarlanmaktadır.Mohs Tarafından Tanımlanan Mikrografik Cerrahi Uygulaması

Mosh cerrahisi uygulanarak yeniden çıkaralan parça A1-3 olarak işaretlenmektedir. Patoloji raporı A1 de tümörün devamı yönünde geldiği için A1 alanında cerrahi işem tekrarlanmaktadır.

yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency