Mikroiğneli Fraksiyonel RF Kullanımı Sonrası

Uygulama mikroiğnelerin deriye hızla girmesi ve radyofrekansın uygulanması şeklinde yapıldığı için hafif bir ağrı olabilmektedir. Bu nedenle yüz ilk olarak temizlenir. Sonra RF uygulamalarından yarım saat öncesinde lokal anestezik kremler uygulanmaktadır.


rf sonrasi 01

Sonra cilt tekrar temizlenmekte ve antiseptik solüsyonlar ile silinmekte.

Mikroiğnelerin derinlikleri, RF pulse süresi ve RF enerjisi hasta ve uygulama alanına göre seçilerek uygulamaya başlanmaktadır. Uygulama mikroiğnelerin olduğu probun deriye tam teması ile yapılmaktadır.


rf sonrasi 02

Mikroiğnelerin olduğu kartuş sistemi bir kullanımlıktır. Her hastada değiştirilmelidir. Bu hasta güvenliği açısından son derece önemlidir.

Uygulama sırasında hasta konforunun sağlanması, epidermisin korunması ve uygulama sonrasında deride kızarıklık-eritemin azaltılması için deri yüzey soğutucular kullanılabilir.

Uygulama tüm alana %10-50 overlaplar ile yapılır. Uygulama alanında kullanım amacına göre 1-4 paslar geçilebilir.

Uygulama sonrasında yüze hafif soğuk uygulamaları yapılır. Sonrasında basit nemlendiriciler uygulanabileceği gibi, özel büyüme faktörleri içeren kremler yada PRP maskeleri kullanılabilir.


rf sonrasi 03

Uygulama sırasında RF mikroiğnelerin uygulama derinliği ve enerjisine bağlı olarak hafif ödem, eritem hatta noktasal kanamalar olabilmektedir.   • Uygulama sırasında RF mikroiğnelerin uygulama derinliği ve enerjisine bağlı olarak hafif ödem, eritem hatta noktasal kanamalar olabilmektedir.
  • Noktasal kanamalar görülmektedir.


Bu eritem ve noktasal kanamalar 1-3 saat içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır. Bazen 1 gün kadar sürebilmektedir. 3-5 günde deride hafif bir kepeklenme ile deri döküntüleri gelişmektedir.

Uygulama sonrası hasta günlük aktivitesine devam edebilir. Sadece nemlendirici ve deri onarıcı bir ürün kullanılması istenmektedir.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency