Mikro İğneleme Uygulamaları Sonrası Cilt Bakımı

Mikro İğneleme Uygulamaları Sonrası Cilt BakımıUygulama sonrası cilt bakımı iyileşme sürecini hızlandırır ve sonucu arttırmaktadır. Uygulamadan hemen sonra uygulama alanına rahatlatıcı bir serum sürülür ve 10-15 dakika boyunca soğuk kompres uygulanır. Uygulamadan hemen sonra cildinizin rengi pembeleşecek ve hafif güneş yanığına benzer ısı hissi oluşacaktır. Bu tamamen doğaldır ve beklenilen bir reaksiyondur.

Daha yoğun uygulamalarda veya reaksiyonel cilde sahip olan kişilerde cilt daha fazla kızarabimektedir. Ancak bu kızarıklık ve sıcaklık hissi 2-4 saat arasında azalmaktadır, kızarıklık birkaç gün içinde tamamen kaybolmaktadır. Hafif kaşıntılar olabilmektedir.

Enyoğun uygulamada bile iyileşme süreci 3-4 günü geçmemektedir. Uygulamadan hemen sonrasın yüz yıkanabilir ancak bu yıkama yumuşak ve uygun bir temizleyici ile yapılmalıdır.

Uygulamanın ertesi günü 50 + faktörlü güneşten koruyucu krem kullanarak günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. 2 hafta boyunca güneş koruma faktörlü krem kullanılmaya devam edilmeli ve 2 hafta leklenme riskine karşı güneşten mutlak korunulmalıdır. Uygulama sonrası su bazlı nemlendirici kullanılmalaıdır. 4-8 saat sonar uygulama alanına makyaj veya kapatıcı (kamuflaj) makyaj yapılabilmektedir. Buarada en iyi zamanlama cildinizde sısı artışı ve kızarıklığın tamamen azalmasıdır. Bu nedenle makyaj kullanımının 24 saat sonrasına bırakılması istenmektedir.

Uygulama sonuçları 6 haftada ortaya çıkmakta maksimum sonuçlar 3 ayda gözlenmektedir. Elde edilen sonuçlar 12 ay bpyunca kalıcı olmaktadır.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency