Lazer Lipolizis

Yüz ve vücutta istenmeyen yağların alınması uygulamaları tüm dünyada göğüs estetik uygulamalarından sonra 2 sırada gelmektedir. Bu uygulamaların yükselen popüllerliği yeni yöntemlerin geliştirilmesini ve yöntemin daha kusursuz olmasını sağlamaya dönük çalışmalarıda arttırmıştır.

2013 yılı Amerika’da estetik uygulamalarda ilk 5 sıraya baktığımızda liposakşın en üst sırada yer almaktadır.Lazer Lipolizis
2013 yılı Amerika’da kadın erkek arasında en fazla tercih edilen estetik uygulamalar ise aşağıdadır.Lazer Lipolizis
Lazer lipolizis yüz yada vücutta istenmeyen yağ dokularının alınmasında günümüzde en sık tercih edilen ve onaylanmış bir yöntemdir. dokusunun alınması için geliştirilmiştir. Lazer lipoplasti yada lazer ile yağların liposakşını-laser-assisted liposuction(LAL) olarakta tanımlanmaktadır. Ekim 2006 yılında Amerikan FDA kurumu tarafından kullanımına onay verilmiştir.

Bu uygulama kilo verme yani zayıflama uygulaması anlamına gelmemelidir.

Klasik liposakşın mekanik olarak deri altı yağ dokusunun parçalanmasını ve emilerek alınmasını sağlamaktadır. Bu yöntem teknolojik ve bilimsel gelişmeler ile günümüzde lazer ile birleştirilmiştir. Bu gelişmeler ile hastanın iyileşme süresinin kısaltılarak sosyal yaşamına kısa sürede dönmesi, uygulamanın kolay ve hızlı yapılması, deri altı yağ dokusunun sıvılaştırılarak daha homojen alınması, uygulama sırasında kanamanın azalması, uygulama sonrası istenmeyen yan etkilerin azaltılması ve belkide en önemlisi deri altı yağ dokusu alınırken derininde gerginliğinin arttırılması amaçlanmaktadır.

 


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency