Klasik Yağ Dokusu Enjeksiyonu

Klasik Yağ Dokusu EnjeksiyonuKlasik liposakşın ile yağ dokusunda minimal hasar ile alınmakta. Sonra bu alınan dokuda saf yağ dokusunun elde edilebilmesi için tümesent anestezi içeriği gibi yapılar ayrılmakta. Bu dokuda yağ dokusunun hidrasyonu önemlidir. Ayrıca bu dokuda kan, yağ asitleri ve dökülen doku hücrelerinin varlığı da önemlidir. Bunlar yağ enjeksiyon yapılan yerde inflamasyonu yapmaktadır. Bu nedenle sakşınla alınan materyalde santrifüj yada filtrasyon işlemleri yapılmaktadır.

Santrifüj en sık kullanılan yöntemdir. Ancak gerekli değildir ve son çalışmalarda kullanılmamaktadır. Çünkü yağ dokusunun hava ile teması ile hücrelerin öldüklerini biliyoruz( nerede ise % 50 si). Ayrıca alınan dokunun bu işlemleri steril koşulları da bozmaktadır.

Santrifüj yerine yer çekimi ile alınan dokunun bekletilmesi gerektiği savunulmuş ancak bu yönteminde inflamatuar hücrelerin ayrılmasında yeterli olmadığı gözlenmiştir.

Elde edilen yağ dokusu aşağıdaki resimde olduğu gibi yüzde hedeflenen anatomik alanlara özel kanüller ile uygulanmaktadır.

Yüz bölgesine bu şekilde 20-200 ml yağ enjeksiyon transferi yapılabilmektedir.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency