Hiperhidrozis Tedavisi

Hiperhidrozis TedavisiBazı kişilerde ısı artışı, efor ve strese bağlı olarak genel yada bölgesel aşırı terlemeler olmaktadır. Aşırı terleme kişinin bireysel performansını ve sosyal ilişkilerini olumsuz yönde etkilemektedir.

Merkezimizde bölgesel aşırı terlemelerde; botox uygulamaları, lazer uygulamaları, cerrahi tedaviler ve medikal tedaviler uygulanmaktadır.

Aşırı terleme (Hyperhidrosis) hastaların psikolojilerini, sosyal ilişkilerini ve iş hayatlarını olumsuz yönde etkileyen önemli bir dermatoloji problemidir.
Belli bir vücut bölgesinde sınırlı olabilir. Koltuk altı, el ve ayak terlemesi gibi. Bazen travma ve ameliyat sonrası yüzde ve vücutta belli bir alanda aşırı terleme alanları ortaya çıkabilmektedir.

Koltuk altı terlemesi stress ve sıcak ile ortaya çıkmakta koltuk altında ıslaklık hissi, giyisilerde renk değişikliği, koltuk altında pişik ve mantar infeksiyonları ve koku ile sosyal ilişkilerde sıkıntılara neden olmaktadır.

El terlemesi ellerin soğuk olması duygusuna, elin kavrama yeteneğinin azalmasına, sosyal ilişkilerde ıslak el nedeni ile sıkıntılara neden olmaktadır. Özellikle tutulan kağıt ve kumaş gibi maddelerin rengini bozmakta, kalem tutmayı kısıtlamaktadır. Aşırı terleme elde ekzama gelişimini arttırmaktadır.

Aşırı ayak terlemesi; ayakların ıslak hissine, soğuk olmasına, pişik ve mantar infeksiyon gelişiminin yüksek olmasına ve koku ile ciddi sosyal problemlere neden olmaktadır.

Koltuk altı ve el-ayak terlemesinin en fazla ortaya çıktığı durumlar sters koşullarıdır. Bazen şeker hastalığı, hipertirodisim, kronik infeksiyonlar ve kanserlerde aşırı terlemeler olabilmektedir.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency