FUE Yönteminin Seçilmesi Gereken Durumlar ve Dezavantajları

Saç ekimi sonrası hastanın saç uzunluğu tercihi kısa ise FUE ön tercih olmalıdır. FUT yönteminde donor alanda daha fazla iz kalabilmektedir. Buda kısa saç tercihinde görünür olmaktadır. FUE yöntemindede saçın 0.5 cm den kısa olması durumunda donör alanda 1 mm den küçük izler görülebilir.

Ekim planlanan alan küçük bir lan ise FUE yöntemi tercih edilmektedir. Sadece fronto-temporal alanda, şakak açıklığında, yüz germe operasyonu sonrası kulak önünde ve arkasında saçlı deride izleri olanlarda, donor alanda oluşan izlerin giderilmesinde FUE çok daha seçkin bir yöntemdir.

Hasta ekim alanı için yeterli donor alana sahip değil ise FUE verici kaynağı alanını önemli ölçüde genişletir. Özellikle FUE de nakil işlemi için vücudun diğer bölgelerinden FU alabilme olanağı son derece önemlidir.

Çok genç hastalarda FUE iyi tercih edilmektedir.

Cilt elastikiyeti çok yüksek hastalarda ve keloidal yapıları olan hastalarda FUE tercih edilmelidir.

Kısmen sakal bıyık ve kaş ekiminde FUE daha etkili bir yöntemdir.

Verici alanın saç kıllarının uzunluğu 1-2 mm olacak şekilde geniş bir şekilde tıraş edilmesi gerekmektedir. Bu özellikle verici alan olarak enseyi kullanmak zorunda olduğumuzda sorun olabilir. Çünkü işlem sonrası hasta ensede çok kısa saçlarla bir süre gezmek zorunda kalacaktır. Bu olumsuzluk tüm yan saçları çok kısa kestirerek ortadan kaldırılabilir.

İşlem FUT yöntemine göre daha uzun sürmekte ve daha zahmetlidir. Bir günde alınabilecek FU maksimum 1500 dir.(1300-1800 arası)

Uygulama bu nedenle b2-3 günlük aralıklar ile yapılmakta ve planlanmaktadır.

FUT yöntemine göre çok daha pahalı bir tekniktir.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency