Fraksiyonel CO2 Lazer Uygulaması Nasıldır?

Klasik karbondioksit lazerler cilt yenileme ve gençleştirme uygulamalarında eskiden beri kullanılmaktadır. Klasik CO2 lazerler uygulama alanının tamamında derinin istenilen derinlikte ablatif (soyulma) etkisi ile yenilenmesini sağlarken dermiste kollajen yapımı ile derinin yeniden yapılanması sağlanmaktadır. Klasik CO2 çok etkili olmakla birlikte uygulama sonrası hastanın günlük yaşamına dönmesi 3-6 hafta kadar uzundur.

Son yıllarda geliştirilen Fraksiyonel CO2 lazerde ise uygulama alanının tamamına lazer ışınımı uygulanmaz. Bunun yerine DOT sitemi ile lazer ışınımı mikro-saniyeler içerisinde mikro-noktalar şeklinde deriye ulaşmaktadır. Böylece derinin alt tabakalarına kadar uzanan silindir şeklinde termal hasar kolonları oluşturulmaktadır( mikroskopik tedavi alanları). Bu kullanım ile derinin bütünü hasarlandırılmaz mikro-hasarlı alanlar ve arada hasarlı olmayan deri alanları yaratılmaktadır. Deride yaptığı hasarlı kolonlar 120 mikron çapındadır. Buda bir insanın saçının kalınlığının nerede ise yarısına denk gelmektedir. Deride yaptığı bu hasarlı kolonların çevresinde ısının etkilediği bir alan ortaya çıkmaktadır. Buna da ısı ile hasarlanan tedavi alanları denilmektedir. Bu hasarlanan kolonların çevresindeki deri sağlam kalmakta, bu sağlam dokudan iyileşme süreci başlamakta ve yeni kolajen üretimi uyarılmaktadır. Fraksiyonel CO2 lazerler derinin ablatif (soyulma) etkisi ile yenilenmesini sağlarken deride yeni kolajen yapımını arttırması ile izlerin hızla hafifleyerek kaybolmasını sağlamaktadır. Fraksiyonel uygulama hasta iyileşme süresini kısaltmakta, hastalar uygulama sonrasında günlük yaşamlarına hızla dönmektedirler.Akne İzlerinin Fraksiyonel CO2 Lazer ile Tedavisi
Bu nedenle Fraksiyonel CO2 lazer aslında ablatif değil mikroablatif bir sistem olarak tanımlanmaktadır. Kısaca uygulama sırasında her noktada istenilen derinlikte mikrohasar sağlanmaktadır. Hi DOT tarama istemi ile istenilen noktaya istenilen yoğunlukta mirohasarlar yapılabilmektedir.

 


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency