Ellerde kimyasal peeling uygulamaları kol üst ve alt kısmı içinde benzerdir.

Ellerde yaşlanma 30-40 yaşlarda başlamakta. Küçük, sıklıkla pigmente olmayan, tümöral yapıların oluşumu ve küçük hiperpigmentasyon ile başlamakta. Deride aşırı su kaybından dolayı dehidrate görüntü(kaba, kuru ve buruşuk) belirginleşmekte. 40 – 50 yaşlarda bunlara ek olarak hiperpigmente yamalar şeklinde solar keratozlar başlamakta. 50-70 yaşlarda ise ise hormonsal azalmalar ve lekeler daha belirgineşmekte. Deri altı yağ dokusu ve kasların azalması, kemiklerin daha belirgin olması şeklinde kendini göstermektedir. Damarsal yaılar el üstünde daha belirgin hale gelmektedir.

Ellerde kimyasal peeling amaçlı sıklıkla TCAA kullanılmaktadır.

Bu amaçla el ve kollarda lentigo ve tümöral yapılarda(aktinik keratoz ve seboreik keratızlarda) % 35-45 TCAA ile spot uygulama yapılırken tüm el yüzeyine % 25-35 TCAA kullanılmaktadır. 

Hastanın bileklik ve yüzük gibi tüm aksesuarları çıkarılır.

El üstü temizlenir ve degrasing yapılır. 

Sonra% 35-46 TCAA pamık aplikatörler ile sadece lentigo ve tümöral yapılarar uygulanır. İlk kat kuruması için beklenir frositing oluşmamış ise 2. kat uygunlanır. Bu frositing gelişene kadar devam edilir.

Frosting geliştikten sonra tüm el üstüne % 25-35 TCAA uygulanır.

En son kat kuruduktan sonra 6-8 saat el üstünde kalacak şekide peeling sonrası yoğun bir nemlendirici maske uygulanır.

Ertesi sabah hasta elini günde 3 defa olacak şekide yıkar ve doktor tarafından önerilen kremleri sürmeye başlamakta. Bir sonraki peeling seansına kadar 2-6 hafta bu ürüne devam edilmekte.

Gündüz mutlaka sunblock kullanılmalıdır.

Deride soyulma 1 haftada başlamakta ve 3-5 gün sürmekte.

% 25-35 TCAA 2-4 haftada bir uygulanırken % 35-45 TCAA 4-6 haftada bir uygulanmakta.

TCAA peeling ile birlikte HA ve yağ dolgu uygulamarı kombine kullanılabilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 


Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency