Cilt Gençleştirmede Nonablatif Lazer Uygulamaları

Geleneksel yada fraksiyonel lazer ve estetik operasyonlar  cilt gençleştirme ve yüz germe uygulamalarında günümüzde altın standartdır. Estetik sonuçları ile halen ilk tercihtirler.  Ancak bu yöntemlerin uygulama sonrasında iyileşme süresinin uzun olması ve hastanın sosyal hayatın kısıtlanması nedeni ile yeni lazer cilt gençleştirme sistemleri geliştirilmiştir. Yeni lazer sistemlerinin kullanımı sırasında hasta uyumu daha yüksek, uygulama sonrası iyileşme süresi yok yada daha kısadır.

Bu yeni sistemler “Nonablatif cilt gençleştirme” olarak tanımlanmaktadır. Uygulama sırasında derinin yüzeysel tabakası epidermis korunmakta, epidermise minimal yada hiç hasar verilmeden derinin derin dokuları dermisi oluşturan kolajen, elastin ve ara destek ürünlerin yapımı sağlanmak yani dermisin volümünün arttırılmasını amaçlamaktadır. Bu “Subsurface remodeling” yani deri altında derinin tekrar yapılandırılması olarakta düşünülebilir. Böylece cildin yenilenmesi yani gençleşmesi sağlanmaktadır.

Epidermise mikro hasar verenlerde epidermisin iyileşmesi 24 saat içerisinde tamamlanmaktadır.

Merkezimizde Nonablatif lazer olarak Long Pulse Nd YAG, Short Puse Nd YAG lazer, KTP Lazer ve Q swiched Nd YAG ve KTP lazerler kullanılmaktadır.Cilt Gençleştirmede Nonablatif Lazer Uygulamaları


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency