Cellthion Mikrofokus Ultrason

Cellthion yüz ve vücut gençleştirme ve yeniden şekillendirme amaçlı geliştirilen mikrofokus ultrason sitemlerinin yeni jenerasyonudur.

HiFu sistemleri noninvaziv yöntemler arasında yer almaktadır. Bu yöntem basitçe deride odaklandırılmış yoğun ultrasonun neden olduğu kontrollü ısı hasarı sonrası dokunun kendini onarma yetkilerini kullanır.

HiFu da odaklandırılmış ultrason deride istenilen derinlikte +90 ° C’ye kadar ulaşan kontrollü bir ısı sağlamaktadır. Bu sıcaklıkta dermiş ve deri altı yağ dokusu 1.4-1.8 mm arasındaki derinliklerde ısı ile koagüle olmaktadır. Bu koagülasyon 1 mm3 çapında ve 3-4 mm aralıklı ortaya çıkmaktadır.


Cellthion Mikrofokus Ultrason


Bununla birlikte, çevredeki dokuya ses dalgaları tarafından iletilen enerji odaklamadığı için zarar vermez. Deri altında bu koagülasyon alanları derinin kabaca büzülmesi ile gerginliğini sağlamaktadır. Deri içten dışa, iyileşme süreci ile doğal bir yenilenme geçirmekte ve kollajen, elastin ve hyaluronik asit gibi destek dokuları yeniden yapılmaktadır.

Modern HIFU sistemleri 1.5mm, 3.0mm, 4.5mm, 10.0 mm ve 14.0mm farklı tedavi derinlikleri sunmaktadır. Bunlar farklı ultrason aplikatör ile sağlanmaktadır. 2-10 MHz arasında ultrason kullanılmaktadır. Cellthion 4 farklı ultrason probu bulunmaktadır. 3 adet 4 MHz ve 1 adet 7 MHz olmak üzere. C15 7 MHz probudur ve 1.5 mm derinlik etkinliği için kullanılmaktadır. C30, C45 ve C100 4 MHz problarıdır ve sırası ile 3 mm, 4.5 mm ve 10 mm derinlik etkinliği için kullanılmaktadır. Cellthion da 4 MHz lik problar 16.000, 7 MHz ise 10.000 uygulama yapabilmektedir. Bu uygulama sayılarından sonra problar değiştirilmektedir.

Probların uygulama alanı 30 mm ve yarım-half modunda 12.5 mm dir.Cellthion Mikrofokus UltrasonBu boyutlarda doku içerisinde istenilen derinliklerde yaklaşık olarak 1 mm3 lük doku koagülasyon alanı yaratılmaktadır. Bu mikro ısı hasar alanları 1-2 mm aralıklarla düzenlenebilmektedir. Bu koagülasyon alanı dokuda gerilme, toparlanma büzülme etkisi yapmaktadır. (bir tavada pişen bifteğin küçülmesi gibi)

Cellthionda enerji 0-3 J arasında kullanılmaktadır. Bu enerji sistem üzerinde yüzde oranları ile arttırılıp azaltılabilmektedir.

HiFu güneş ve yapay UV kaynaklı hasarlı ciltlerde, deri altı yağ dokusunun olmadığı ince deri alanlarında, uygulama yerinde aktif akne ve açık yara varlığında, kelodial yapısı olanlarda, kalp pili kullananlarda, meme protezlerinde ve dolgu maddesini son 6 hafta içerisinde yaptıranlarda kullanılmamalıdır.

Tüm cilt tiplerinde kullanılabilir.

Özellikle kaş ve göz kapağı düşmeleri, yanaklarda sarkmalardan kaynaklanan “hamster yanak” görünümlerinde ve boyun dokularının sarkmalarından kaynaklanan “hindi boyunu” görünümlerinde kullanılabilmektedir.

50 yaş öncesi ciddi cilt sarmaları olan hastalarda cerrahi estetik operasyonlara alternatif olarak kullanılabilirken 30 yaş öncesi koruyucu- antiaging amaçlı kullanılabilmektedir.

10-16 mm derinliklerde etkinlikleri nedeni ile rahatlıkla bölgesel yağlanma ve vücut şekillendirme kullanılabilmektedir.


Genel olarak

  • Alında kaş üstünde 7 MHz, 1.5 mm aplikatör; % 70-80 yoğunlukta 1-1.2 mm aralıklar ile 100-130 alan uygulanmakta.
  • Yanaklar sağ ve solda 4 MHz, 3 mm aplikatör; % 70-80 yoğunlukta 1-1.2 mm aralıklar ile 70-100 alan uygulanmakta.

ya da

  • Yanaklar sağ ve solda 4 MHz, 4.5 mm aplikatör; % 70-80 yoğunlukta 1-1.2 mm aralıklar ile 70-100 alan uygulanmakta.
  • Çene ve boyun 4MHz, 3 mm aplikatör; % 70-80 yoğunlukta 1-1.2 mm aralıklar ile 30-60 alan uygulanmakta.

ya da

  • Çene ve boyun 4MHz, 4.5 mm aplikatör; % 70-80 yoğunlukta 1-1.2 mm aralıklar ile 30-60 alan uygulanmakta.
  • Yüz ve boyunda toplam 7 alan HiFu uygulanmaktadır. Kaş üstü ve kaş dış alanları, yanaklar, çene ve boyun sağ ve sol yarısı olmak üzere.

Uygulama alanı temizlenir. Beyaz makyaj kalemleri ile alan sınırları çizilir.Cellthion Mikrofokus UltrasonUygulama yüzey alanlarına ultrason jeli uygulanır. Aplikatör deriye dik açı ile yerleştirilmeli ve deri ile tam temas etmelidir. Deri ile tam temas ve jel kullanımı klinik etkinlik ve deride istemsiz yanık oluşmaması için son derece önemlidir.

Her uygulama sonrası aplikatör diğer alan 2 mm kaydırılacak şekilde yerleştirilmelidir.

Aplikatörde kullanılan ultrason probları tam 30X10 mm ve yarım 12.5X10 mm şeklindedir.

Tüm uygulama alana göre değişmekle birlikte 20-60 dakika sürmektedir.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency