Botox (Botulinum Toksin) Uygulamaları

Hızla değişen kültürel ve sosyal değerler, iş yaşamında ve günlük hayatta sertleşen rekabet koşulları, başarı ve mutluluğu belirlemektedir. Buda her yaş gurubunda kadın ile erkeklerde genç ve dinamik görünüme sahip olma isteğini ve buna bağlı olarak estetik işlem isteklerini arttırmıştır. Günümüzde estetik uygulamalarında hasta beklentileri de hızla değişmektedir. Bunlar; uygulamaların hızlı, etkin, güvenilir ve modern olmaları, doğal görüntülerini fazla bozmayan, uygulamalar sonrasında iş ile günlük yaşamlarına çabuk dönebilecekleri kadar yan etkisiz olmasıdır. Bu amaçla “Ameliyatsız Estetik İşlemler” olarak tanımlanan yöntemler geliştirilmiştir. Botox uygulamaların ilklerindendir ve bu tercihlerle geliştirilmiştir. Dünya istatistiklerinde en fazla ve kolay uygulanan, hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu, en kolay uygulanan ve sonuçların en kısa sürede ortaya çıktığı uygulamalardandır. Botox ‘Neştersiz Güzellik’ uygulaması sloganını gerçekte hak etmektedir. Ancak deneyimli uzman doktorlar tarafından, uygun hastalara doğru ilaç ve dozlar uygulandığında.

Bu bölüm hazırlanırken botox uygulaması hakkında en çok merak edilenlere cevap verilmesi amaçlanmıştır.

Botox aslında toksini üreten firmanın ticari ürün adıdır. Dysport, Neurobloc, Prosigne gibi farklı firmaların ürünleri de kullanılmaktadır. Doğru tanımlama Botox yerine Botulinum Toksin olmalıdır. Ancak tüm dünyada ve ülkemizde bu isimle bilindiği için burada da Botox kullanılacaktır.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency