Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisinde Mezoterapi Sonrası

Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisinde Mezoterapi SonrasıYan etkisi var mı?

Enjeksiyon yapılan bölgede geçici doku altı kanamalarına bağlı olarak birkaç tane morluklar olabilir. Mezoterapide alerjik reaksiyonlar dışında ilaçların vücuda emilimi çok az olduğu için sistemik dolaşıma ilaç geçişi de yok denecek kadar azdır ve tedavilerde bildirilmiş önemli yan etkisi yok. Cerrahi yöntemlerin aksine lokal veya genel anestezi gerekmemesi ve uygulamadan sonra kişinin günlük aktivitelerini her hangi bir şekilde etkilememesi. Mezoterapinin en büyük avantajlardan birisi bölgede zayıflama sağlarken sarkma probleminin olmaması ve tam tersine toparlama ve şekillenme göstermesidir, Hanımlarda özellikle gebelikten sonraki sarkma problemleri ve yaşın ilerlemesine bağlı kol altlardaki sorunlarda bilinçli bir şekilde uygulandığında başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Mezoterapi ile ilgili olacak komplikasyonlar; Bazen uygulama bölgesinde oluşacak morarmalar, küçük yüzeysel kanamalar, iğnenin hareketine bağlı oluşabilecek çizilme tarzında yaralanmalar, iğne giriş yerinde 1-2 gün sürecek kızarıklıklar olup nadir görülüp çabuk geçen durumlar olarak nitelendirilmektedir.


Uygulama sonrasında ne yapmalıyım?

Mezoterapi seansından sonra yaklaşık 10-15 saat sıcak banyo yapılması önerilmemektedir. Seanslara kot, stretch pantolon gibi vücudu saran pantolonlardan sakınmak gereklidir. Seans öncesi aspirin gibi kanı sulandıran ilaçlar kesilmelidir. Morarmaya zemin hazırlar.

  • Zorlayıcı egzersizlerden 48 saat kaçının.
  • Sıcak banyodan 6 – 8 saat kaçının.
  • Makyaj uygulamasından 4 saat kaçının.


Mezoterapiye cevap ne zaman başlar?

Hastalığın ciddiyetine göre ve vücut yapısına göre cevap değişir. Ancak genel olarak 2-3 seansta sonuç alınmaya başlar. Bu tedavi sırasında yağlı , kızartma türü yiyecekler, tuz, alkol, katı yağ, kafeinli gıdalar, sigaranın azaltılması ve İçilen su miktarı 3 litreye çıkarılır, yürüyüş ve yüzme gibi sporlar tedavinin etkinliğini arttırır.

Asla unutulmamalıdır ki mezoterapi bir zayıflama yöntemi değildir. Uygun diyet ile birlikte uygulandığı zaman daha etkili bir incelme sağlar.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency