Benlerin Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Son yıllarda ben kökenli ve ben kökenli olmayan cilt kanserlerinde hızlı artışlar yaşamaktayız. Cilt kanserleri ile ilgili olarak toplum sağlığı adına sosyal medyada koruyucu ve uyarıcı reklamlar ve yayınlar çok sık yer almaktadır. Tüm bunların etkisi ile benlerini tıbbı yada estetik amaçla aldırılma istekleri artmaktadır.

Bu isteklerle gelen hastalarda dermatolog olarak ilk olarak hastanın tüm vücut benleri klinik ve dermatoskopik olarak değerlendirilmektedir. Hastanın ben haritası çıkarılmakta, deri kanseri riskleri belirlenmekte ve benlerin sınıflaması yapılmaktadır.

Bundan sonra hastanın istemediği benlerin tanımlaması ve riskleri saptanarak estetik amaçlı istenmeyenler benler tedavi edilmektedir. Bu amaçla kriyotedavi(soğuk uygulaması), koter, elektrokoter, cerrahi eksizyon yada lazer tedavileri yapılmaktadır. Alınma yönteminin belirlenmesinde hasta yaşı, benin yerleşim alanı ve uygulama sonrası iz kalabilme riskleri kriter olarak seçilmektedir.

Merkezimizde benler için uygulanan tedavi yöntemleri;

  • Elektrocerrahi
  • Lazer tedavisi
    • CO2 lazer
    • Long pulse Nd yag lazer yada Q-switched Nd YAG lazerler kullanılmaktadır.

yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency