Benlerin Tanı, Değerlendirme ve Tedavisi

Derimizde her koyuluk ve kabarma ben değildir. Bu nedenle ilk once bunların ben olup olmadıklarının tanısının konulması gerkmektedir. Bu en doğru şekli ile bir dermatolog tarafından yapılabilmektedir.

Ben muaynesine geldiğinizde tüm vücut muayenesi yapılarak şikayetlerin ben ve diğer hastalıklar yönünde tanımlanması yapılır. Daha sonra hastanın ben haritası hazırlanır ve dermatoskop denilen özel bir tanısal alet ile benlerin değerlendirilmesi yapılır. Benlerin dijital fotoğrafları alınmakta bilgisayar destekli programlar ile arşivlenmekte benlerin tanımlamaları, riskleri ve hastanın ben takip programı hazırlanmaktadır.


Bu yöntemde benin kanserojen potansiyeli ve tanısıda konulur. Gereken benlere biyopsi uygulanır, cerrahi olarak ben tamamen alınabilir. Klasik problemsiz benlerin alınması veya çıkarılmasına tıbbi açıdan gerek yoktur.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency