Akne İzlerinde Long Pulse Nd:Yag Lazer Uygulaması

Akne izlerinde fraksiyonel CO2 lazer altın standart. Bu uygulama mikroablatif yani deri bütünlüğünde minimal hasar yapan bir uygulamadır. Son yıllarda uygun hastalarda bunun yerine nonablatif lazerler kullanılabilmektedir. Bu amaçla 1320-nm yada 1064-nm Nd:YAG lazer, 1450 nm diode lazer ve 585 nm PDL lazer kullanılmakta.

Bu lazer uygulamaları sonrasında hastada iyileşme süresi yani sosyal hayatında geri çekilme yapmaksızın ancak düşük etkinlikleri ile kullanılmaktadır. Ayrıca koyu tenlilerde fraksiyonel lazerlerin riskleri nedeni ile nonablatif lazerler tercih edilmektedir.

1064-nm Nd YAG lazer nonablatif amaçlı 2 türlü kullanılmaktadır.

1.50 - 70 J/cm2, 50- 100-ms pulse süresi ve 7 mm psot ile kullanılmaktadır. Hastaya öncesinde enestezi uygulanmasına gerek yoktur. sadece soğuk hava desteği ile hastaya tüm yüze yanı seanste 2 kez bu parametreler ile uygulama yapılmaktadır. Uygulamalar 2 hafta ara ile 3 seans sonra 4 afta ra ile 2 seans olacak şekilde yapılmaktadır.

2. N14 J/cm2, 0.3 milliseconds, 5-mm spot ve 7-Hz hızla yüz taranmakta. pulse rate,

Bu uygulama ile yüzeysel rooling ve boxcar skarlarda orta düzeyde düzelme sağlanır iken ice pick ve derin skarlarda klinik düzelme sağlanamamaktadır.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency